Petr Vítek na domácím Ecce Homo

Climart Racing Team má za sebou závodní víkend Mistrovství Evropy v Závodech automobilů do vrchu na domácí trati ECCE HOMO ve Šternberku.

V sobotu v 1. tréninkové jízdě Petr Vítek zajel čas 3.07,73 a byl spokojen, že technika funguje. Stěžoval si pouze na velmi uskákanou trať. Svůj čas si ve 2. jízdě vylepšil na 3.03,82

V neděli byly na programu dvě závodní jízdy. Tedy normálně byly na programu dvě, ale Petr Vítek jel de facto tři, protože v posledním úseku před cílem explodoval motor Jiřího Špalka, který se následně vznítil, a to těsně před Petrovým průjezdem. Petr Vítek byl zastaven červenou vlajkou a dostal tedy možnost jet opravnou jízdu. Zažili jsme i trošku drama, protože po svozu do prostoru startu k opakování jízdy jsme zjistili, že na nerovnostech trati, na které si Petr stěžoval celý víkend, praskly držáky chladiče a ten pak držel pouze na hadicích. Hrozilo, že Petr k opakované jízdě vůbec nenastoupí. Naštěstí se podařilo šikovným mechanikům Daliborovi a Jirkovi chladič připevnit zpět a Petr mohl vyrazit vstříc závodní trati. Vyrovnanými časy 3,02.99 a 3,02.86 nakonec obsadil konečné 12. místo v absolutním pořadí a 6. místo mezi sportovními prototypy. Jezdec, který celý víkend hledal optimální nastavení se svým výkonem úplně spokojen nebyl, ale jeho tým ano.

Za necelé dva týdny nás čeká další závod Mistrovství Evropy v Německu 24. Internationales ADAC Glasbachrennen 2019, na který se už těšíme.

Za fotku krizovky na hrbolech pod starým startem děkujeme Lukášovi Staňkovi  – LSphoto.cz