Climart Racing Team bojoval ve slovenské Dobšiné

CLIMART RACING TEAM se zúčastnil dalšího závodního víkendu Mistrovství Evropy v závodech do vrchu, tentokrát ve slovenské Dobšiné.

Tréninkovou jízdu jsme odjeli jen jednu. Kvůli dešti byly před koncem pozastaveny druhé tréninkové jízdy a vypadalo to, že po restartu pojedeme na mokré trati. OK. Mechanici přestavěli naši Osellu do deště a nasadili nové mokré pneumatiky. Těsně před startem jsme se dověděli, že otevřené části trati jsou již suché, zatímco v lesních úsecích zůstává voda. Start v této konfiguraci by znamenal zničení mokrých pneu, pro což nemáme v trénincích důvod a na přestavění auta již nebyl čas. Takže jsme druhou tréninkovou jízdu vynechali a mokré pneu šetřili na nedělní závodní jízdy.

Nedělní závody opět rozhodlo počasí. První závodní jízda byla v pohodě a Petr Vítek se s časem 2,29 zařadil na 4. místo mezi sportovními prototypy a na 6. místo v absolutním pořadí. Bohužel před startem našeho jezdce do druhé závodní jízdy došlo k technickým problémům italského jezdce Marca Capucciho, startujícího před námi. Závod byl přerušen, mezitím se spustil se déšť a Petr Vítek nakonec odstartoval na mokrou trať na suchých pneu. Dojel, ale nebyl spokojen. Takže součtem časů 5,09 nakonec bereme páté místo mezi sportovními prototypy a osmé místo v absolutním pořadí.