Petr Vítek pojede v sezóně 2016 s Osellou PA30 Zytek!

Dlouho očekávaná událost je již skutečností a sice, že Petr Vítek bude od letošní sezóny nastupovat k závodům v kokpitu Oselly PA30 Zytek, tedy v nejmodernějším provedení dvoumístného sportovního prototypu z dílen stejnojmenné konstruktérské firmy Osella Engineering. Po sedmi sezónách, které strávil při bojích v Mistrovství Evropy a v Mistrovství České republiky za volantem osvědčené Oselly PA20 BMW nastal čas na změnu a přestup do speciálu, který si již vyzkoušel v sezóně 2012 formou „hostování“ u týmu Simone Faggioliho. Tehdy jeho výsledky s Osellou PA30 přinesly titul vicemistra Evropy a vítěze skupiny E2-SC. Od letošního roku tak bude mít možnost využít opětovně shodné techniky a opět bojovat rovnocenně s nejrychlejšími jezdci domácích i evropských kopců.

2012 osella PA30 ursanne

Rok 2012 a Petr Vítek s Osellou PA30 ve švýcarském Saint Ursanne

„Jsem nesmírně šťastný, že se týmu podařilo najít společnou řeč s partnery a sponzory a dokázali jsme zajistit tento úžasný stroj. Je to už 3 roky, co jsem s Osellou PA30 startoval naposledy, ale zkušenosti z tak úžasného auta se nezapomínají. Věřím, že toto auto bude plně konkurenceschopné o boje v TOP 5 evropského šampionátu…“, řekl při prvních testovacích kilometrech na ostravském polygonu LIBROS Petr Vítek.

Kalendář Mistrovství Evropy závodů do vrchu 2016 startuje v půlce dubna ve francouzském Col Saint Pierre a AG Motorsport Race Cars do té doby bude chtít stihnout ještě další testovací dny, aby byl co nejlépe nový vůz připraven na letošní sezónu. O těchto aktivitách budeme v nejbližších dnech informovat…

2016-test osella PA30 2

Osella PA30 ještě bez bojového zbarvení v „pannenské“ bílé

2016-test osella PA30 3

Petr Vítek vyzkoušel funkčnost vozu na ostravském LIBROSU

2016-test osella PA30 4

I pro mechaniky znamená PA30 novou výzvu

2016-test osella PA30

Napsat komentář