Miroslav Švec na Slovakia Ringu

Další závod v pořadí mezinárodní série Histo-Cup Austria se konal na slovenském okruhu Slovakia Ring .
Páteční tréninky proběhly v poklidu a jezdec Miroslav Švec se svým BMW M3 neustále zrychloval.
V sobotní kvalifikaci si jezdec zajel osobní maximum, kdy při snaze o jeho zlepšení při posouvání brzdných bodů nakonec skončil v únikové zóně, díky čemuž na trati zavlály červené vlajky. Nu což, stane se. Jezdec byl se svým výkonem spokojen, i když auto bylo plné štěrku. Mimochodem, do depa dovezený štěrk nakonec skončil doma na skalce Petra Vítka.
Vzhledem k občasným přeháňkám byl sobotní odpolední závod pneumatikářskou loterií, kterou jsme bohužel prohráli a Miroslav Švec odstoupil ze zaváděcího kola.
Nedělní kvalifikaci, kdy už lehce začínala zlobit technika, jsme dojeli na jistotu.
Drama se strhlo před výjezdem do nedělního závodu, kdy si naše BMW M3 postavilo hlavu a zničeho nic nechtělo nastartovat. Smečka mechaniků se okamžitě vrhla na auto, kapoty lítaly dolů a nahoru, aby auto nakonec nastartovalo a odjelo do závodu. Výsledkem našeho snažení je vítězství ve třídě a cenné body.
Po slovenských závodech se tak stal Miroslav Švec průběžně vedoucím jezdcem v kategorii Youngtimer do 3.0 l. Věříme a uděláme pro to maximum, že do konce sezóny tuto pozici udržíme.
Jezdec po závodu řekl, že se vyhýbal jako čert kříži tvrdým přejezdům přes obrubníky a nerovnostem na trati, protože měl obavu, aby se závada na elektroinstalaci, která by znamenala konec našeho snažení, neopakovala. Závada je již diagnostikována a do dalšího závodu na Salzburg Ringu bude odstraněna.
V kontextu našeho snažení je potřeba vypíchnout výkon kamaráda Hanese, který ač byl původně hostem, nedalo mu to a odvedl spoustu dobré a odborné práce. Tým byl s jeho výkonem více, než spokojen a těšíme se na jeho další pomoc v následujících závodech.

Dalším vystoupením našeho týmu budou tento víkend první a v letošní sezóně asi i poslední jízdy Petra Vítka s monopostem Osella PA30 v rámci Maverick Rescue Euro Cup na závodech do vrchu v Lanškrouně. Cílem bude nejen odzkoušet nový silnější motor v Petrově placce, ale i řazení, nastavení podvozku, …prostě klasický test, příprava na příští sezónu.
Takže kdo chcete vidět Petra Vítka v závodním módu, určitě zavítejte 22. – 23. do Albrechtic u Lanškrouna.

Napsat komentář