CLIMART RACING TEAM na rakouském Rechbergu

Ve dnech 27. – 28. 4. jsme se zúčastnili druhého závodu seriálu Mistrovství Evropy v Závodech automobilů do vrchu – Rechberg Rennen.
V první tréninkové jízdě vyklouzal jezdec Petr Vítek hodiny v zatáčce Remus. Jen díky zkušenosti jezdec nerozbil auto o betonová svodidla, ale svedl jej nakonec na odstavnou komunikaci. Kombinace studených pneu a studeného asfaltu způsobila své. 
Ve druhé tréninkové jízdě se naplno projevila závada se zapalovacími cívkami, takže než aby zničil motor, raději odstavil Petr Vítek svou placku na parkovišti pod hotelem. Na třetí tréninkovou jízdu jsme si vypůjčili zapalování od Dušana Nevěřila a vše cca fungovalo. Dokonce prý to bylo ostřejší. 
První závodní jízda byla v pohodě, dokud auto neposkočilo na nerovnosti na trati. Od té doby nešel motor pravidelně, takže jezdec nakonec pouze vyjel svou jízdu s nepravidelně fungujícím motorem. A protože problém se zapalováním se poté opakoval, rozhodli jsme se nakonec neriskovat případné zničení motoru a druhou jízdu jsme nakonec nejeli.

Napsat komentář