Brněnský test zahájil pro AG Motorsport Race Cars novou éru s Osellou PA30

Začátek dubna byl ve znamení testovacího víkendu na Masarykově okruhu v Brně. První letošní možnost pořádně se svést v ostrém tempu využil i Petr Vítek a svoji novou zbraň seznámil s brněnským okruhem. Pro vrchaře netypicky ve směru jízdy, jak byl okruh zkonstruován (vrchařský závod Brněnský drak se jezdí v protisměru) prohnal agregát Zytek v útrobách Oselly PA 30, se kterou letos zamýšlí bojovat v mistrovství Evropy závodů do vrchu.

Test pojal tým v duchu ověření techniky, zda-li před startem sezóny bude fungovat vše tak jak má, ale více už slova Petra Vítka: „Osella je již v bojovém zbarvení pro sezónu 2016, tak by bylo škoda ji neukázat světu… Do Brna jsme přijeli hlavně ozkoušet funkčnost všech systémů a aerodynamiky. Jedná se o první seznámení s technikou, já osobně si musím přivyknout rychlosti a samozřejmě i mechanici rádi prověří své schopnosti po dlouhé zimní pauze. Museli jsme volit opatrné tempo i s ohledem na pneumatiky, protože kopcová směs je pro okruh příliš měkká a v ostrém tempu jsem vydržel jet maximálně jedno kolo. Nicméně každý kilometr se před sezónou počítá a já jsem si svezení náramně užil, zvlášť, když Osella fungovala na jedničku. Nové sezóny se již nemůžu dočkat“.

Tým AG Motorsport Race Cars odstartuje do prvního závodu letošní sezóny na rakouském Rechbergu již 24. dubna. Pro znalé závodního kalendáře jistě vyplyne otázka, proč bude Petr Vítek vynechávat úvodní podnik ve francouzském Col Saint Pierre. Odpověď je jednoduchá, náročné předsezónní přípravy nedovolí účast na tomto závodě, ovšem Petr Vítek zahálet nebude, jelikož ještě těsně pře rakouským závod má v plánu jednodenní test na technické trati na maďarském Euroringu…

 

Napsat komentář