3. místo na krátké verzi Ecce Homo pro Petra Vítka!

Velký návrat na závodní tratě si odbyl AG Motorsport Race Cars ve Šternberku. Po dlouhé pauze kvůli poruše motoru, se tým navrátil opět ve Šternberku s opravou pohonnou jednotkou, tedy na trati, kde se letos rozhodlo o tom, že letošní sezóna bude opět bez řádného úspěchu. Petr Vítek nevěřil, že se ještě letos podaří dojet nějaký závod, práce s opravou motoru se protáhly až do konce léta a jediným možným termínem pro start v závodě bylo domácí Ecce Homo v podobě závěrečného závodu českého šampionátu.

Stejně tak se Petr Vítek vracel do závodní vřavy loni, když startoval při prestižním Ecce Homo Masters. Letos tedy opět jedno z dalších déjà vu:

Loňský rok ve zkratce – Ecce Homo 2016 > porucha motoru > první start po opravě na podzimním Ecce Homo Masters

Letošní rok ve zkratce – Ecce Homo 2017 > porucha motoru > první start po opravě na podzimním Ecce Homo MČR

Opět velké očekávání všech, jak se bude týmu dařit, překoná svůj vlastní stín z posledních dvou sezón? Nikdo netoužil po úspěšném dokončení závodu víc než právě opavsko-komárovský tým AG Motorsport Race Cars. Jednodenní závod na zkrácené verzi Ecce Homo s cílem na Lipinském oblouku byl letošní závodní tečkou. Čtyři jízdy během jediného dne rozhodly, že tým půjde do zimní přestávky s dílčím úspěchem, alespoň z domácího šampionátu. V nabité konkurenci domácích borců se podařilo zajet Petru Vítkovi jako třetí nejrychlejší v absolutním pořadí. Tento výsledek byl pozitivní, ale ocenění celého týmu bylo především v tom, že vůz konečně fungoval dle představ. Závěr roku tak opět naplnil již skoro vyčerpanou „nádrž“ s obsahem týmové naděje. Celý tým věří, že letošní ztracený rok bude rychle zapomenut a tým bude moci vyrazit v plné síle do sezóny 2018 s účastí v mistrovství Evropy!

Napsat komentář