1. a 2. místo pro Miroslava Švece na Red Bull Ringu!

O víkendu se Climart Racing Team zúčastnil dalšího dvojzávodu v rámci série Histo Cup, tentokrát na rakouském Red Bull Ringu. Víkend to byl náročný, ale nakonec úspěšný. Kromě dvou pohárů za 2. místo v sobotu a 1. místo v neděli jsme si přivezli i pořádnou porci bodů do celkového hodnocení.
Páteční trénink jsme absolvovali pouze jeden, protože dle slov jezdce Miroslava Švece: „není co trénovat, trať znám, jenom potřebuji odzkoušet novou převodovku, abych věděl, kde, co a kdy mám řadit“.
Sobota, která měla propršet se nakonec vydařila a jak dopolední kvalifikaci, tak i odpolední závod jsme odjeli na suchu. Jezdec si posunul osobní maximum v čase na jedno kolo, i když prý „rezervy na brzdách jsou tam ještě velké“ a v odpoledním závodu jsme brali druhé místo. V podvečer se nebe zatáhlo, citelně se ochladilo a spustil se vytrvalý hustý déšť, který už neustal.
Takže celá neděle nám propršela a v kvalifikaci se nám kvůli permanentním červeným vlajkám pořádně nepodařilo zajet kvalitní kolo.  Po startu nedělního závodu se při předjíždění na brzdách na konci cílové rovinky naše BMW poněkud divoce roztančilo přes banánové obrubníky v první zatáčce, ale protože ostatní zřejmě někde jinde tančili více nebo v náročných podmínkách přetěžili techniku, vzali jsme si pohár za první místo.
Příští víkend (23. – 24. 10) pokračujeme posledním podnikem na rakouském Salzburgringu, kde může jezdec Miroslav Švec dotáhnout své vítězství v celkovém hodnocení kategorie Youngtimer do 3.000 ccm, čímž by se v dané kategorii stal Mistrem mezinárodního rakouského mistrovství historických vozů. Držte nám palce, ať vše nakonec dobře dopadne.

Napsat komentář